Personal på Idéhistoria

Idéhistoria

Namn Titel E-post/Telefon
Berg, Annika Universitetslektor annika.berg@idehist.su.se 08‑163523
Bergwik, Staffan Universitetslektor staffan.bergwik@idehist.su.se 08‑163563
Björkman, John Doktorand john.bjorkman@idehist.su.se 08‑164685
Dahlkvist, Tobias Universitetslektor tobias.dahlkvist@idehist.su.se 08‑163330
Dirke, Karin Universitetslektor karin.dirke@idehist.su.se 08‑162015
Ek, Imelda Helena Adjunkt helena.ek@idehist.su.se 08‑164685
Ekström, Sara Doktorand sara.ekstrom@idehist.su.se
Fareld, Victoria Biträdande lektor i idéhstoria victoria.fareld@idehist.su.se 08‑163490
Fredrikzon, Johan Doktorand johan.fredrikzon@idehist.su.se 08‑163405
Heinonen Silverbark, Thord Universitetslektor thord.silverbark@idehist.su.se 08‑161484
Hjorthén, Adam Postdoc adam.hjorthen@idehist.su.se 08‑163524
Holmberg, Linn Postdoc linn.holmberg@idehist.su.se 08‑6747805
Holmqvist, Bosse Professor bosse.holmqvist@idehist.su.se
Järvklo, Niclas Doktorand niclas.jarvklo@idehist.su.se 08‑164685
Lindström, Matts Universitetslektor matts.lindstrom@idehist.su.se 08‑163405
Malm, David Doktorand david.malm@idehist.su.se
Mansén, Elisabeth Professor elisabeth.mansen@idehist.su.se 08‑162680
Orrje, Jacob Postdoktor jacob.orrje@idehist.su.se 08‑6747805
Rosengren Falk, Katarina Doktorand katarina.rosengren.falk@idehist.su.se
Sanner, Inga Professor inga.sanner@idehist.su.se 08‑162237
Sellberg, Erland Professor erland.sellberg@idehist.su.se 08‑163536
Strand, Daniel Universitetslektor daniel.strand@idehist.su.se 08‑162508
Ståhl, Isabelle Doktorand isabelle.stahl@idehist.su.se 08‑163405
Thungren Lindbärg, Jonas Doktorand jonas.thungren.lindbarg@su.se 08‑164685
Wiklund, Martin Universitetslektor martin.wiklund@idehist.su.se

Kontakt

Öppettider
Måndag-torsdag 07.30-20.00
Fredag 07.30-17.00
Lördag-söndag STÄNGT

Besöksadress
Institutionen för kultur och estetik
Frescativägen 22B-26
Stockholm

Postadress
Stockholms universitet
Institutionen för kultur och estetik
106 91 Stockholm

Fakturaadress
Stockholms universitet
Postbox 50741
202 70 Malmö

Referens 106

Faxnummer
08-16 14 07

Arkivfunktion
registrator.ike@su.se

Användbara kontaktuppgifter

Mitt universitet
Länk till schemamotorn Time Edit

Kultur och estetik i sociala medierKultur och estetik på Facebook Kultur och estetik på Instagram Universitetet på Linkedin Kultur och estetik på Twitter Universitetet på YouTube