Personal på litteraturvetenskap

  1. Du är här:
  2. Start
  3. Institutionen för kultur och estetik
  4. Om oss
  5. Kontakt
  6. Medarbetare
  7. Personal på litteraturvetenskap

Litteraturvetenskap

Namn Titel E-post/Telefon
Aare, Cecilia Doktorand cecilia.aare@littvet.su.se
Andersson, Maria Universitetslektor maria.andersson@littvet.su.se 08‑6747148
Bak, Krzysztof Universitetslektor kr.bak@littvet.su.se 08‑163524
Bodin, Helena Professor helena.bodin@littvet.su.se 08‑163525
Bohlin, Anna Forskare anna.bohlin@gender.su.se
Borgström, Inger Forskastuderande 072ingbor@student.su.se
Broman Assouchidis, Eva Doktorand eva.broman.assouchidis@littvet.su.se 08‑6747005
Carlander, Cecilia Lektor cecilia.carlander@littvet.su.se
Cepciansky, Vladimir Doktorand vladimir.cepciansky@littvet.su.se
Cullhed, Anders Professor anders.cullhed@littvet.su.se 08‑163521
Cullhed, Anna Professor anna.cullhed@littvet.su.se
Danius, Sara Professor sara.danius@littvet.su.se 08‑163438
Druker, Elina Universitetslektor elina.druker@littvet.su.se 08‑163835
Englund, Axel Forskare axel.englund@littvet.su.se 08‑6747326
Eskandari Varzali, Rayanne Doktorand rayanne.eskandari@littvet.su.se 08‑162693
Florin, Arne Gästforskare arne.florin@littvet.su.se
Frödin, Ellen Doktorand ellen.frodin@littvet.su.se 08‑164480
Gordan, Sara Doktorand sara.gordan@littvet.su.se
Götselius, Thomas Professor thomas.gotselius@littvet.su.se 08‑163438
Haag, Ingemar Universitetslektor ingemar.haag@littvet.su.se 08‑6747482
Haarder Ekman, Kari Forskare kari.haarder@littvet.su.se
Hackman, Boel Universitetslektor boel.hackman@littvet.su.se 08‑164371
Hallengren, Anders Forskare anders.hallengren@littvet.su.se
Haux, Caroline Forskare caroline.haux@littvet.su.se 08‑6747486
Hinz Cornelli, Hannah Elisabeth Doktorand hannah.hinz@littvet.su.se 08‑164506
Holmgaard, Jan Universitetslektor jan.holmgaard@littvet.su.se
Hübben, Kelly Doktorand kelly.hubben@littvet.su.se 08‑6747005
Härnsten, Hedvig Doktorand hedvig.harnsten@littvet.su.se 08‑164685
Iaffa Nylén, Sofia Doktorand sofia.iaffa.nylen@littvet.su.se 08‑164480
Israelson, Per Doktorand per.israelson@littvet.su.se 08‑6747005
Jakobsson, Hilda Doktorand hilda.jakobsson@littvet.su.se 08‑6747005
Johansson, Christer Forskningssekreterare christer.johansson@littvet.su.se 08‑163535
Jungstrand, Anna Postdoktor anna.jungstrand@littvet.su.se 08‑161950
Jörngården, Anna Forskare anna.jorngarden@littvet.su.se
Kostenniemi, Peter Doktorand peter.kostenniemi@littvet.su.se 08‑6747319
Kuzmicova, Anezka Postdoktor anezka.kuzmicova@littvet.su.se
Larsen, Stephan Universitetslektor stephan.larsen@littvet.su.se 08‑164372
Lennström, Emma Studievägledare emma.lennstrom@littvet.su.se 08‑163534
Lindegård, Per Doktorand per.lindegard@littvet.su.se
Lindström, Anders Doktorand anders.lindstrom@littvet.su.se 08‑164480
Lundberg, Johan Universitetslektor johan.lundberg@littvet.su.se 08‑164185
Lysell, Roland A S Professor emeritus roland.lysell@littvet.su.se 08‑161484
Mannil, Anna B R Doktorand anna.mannil@littvet.su.se
Mattsson, Per-Olof Universitetslektor per-olof.mattsson@littvet.su.se 08‑164374
Miocevic, Ljubica Doktorand ljubica.miocevic@littvet.su.se
Naderehvandi, Khashayar Gästlärare khashayar.naderehvandi@littvet.su.se
Nell, Jennie Universitetslektor jennie.nell@littvet.su.se 08‑161471
Nilsson Warkander, Sofia Doktorand sofia.warkander@littvet.su.se 08‑6747005
Olsson, Anders Professor emeritus anders.olsson@littvet.su.se
Olsson, Ulf Professor i litteraturvetenskap ulf.olsson@littvet.su.se 08‑163526
Orlov, Janina Universitetslektor janina.orlov@littvet.su.se
Pedersen, Daniel Forskare daniel.pedersen@littvet.su.se 08‑164506
Persson, Anna Doktorand anna.persson@littvet.su.se 08‑6747318
Pärsson, Sara Doktorand sara.parsson@littvet.su.se 08‑162693
Roberg, Sofia Doktorand sofia.roberg@littvet.su.se
Rossholm, Göran Professor emeritus goran.rossholm@littvet.su.se 08‑163536
Röhl, Magnus Professor magnus.rohl@littvet.su.se
Schmidt, Torbjörn M Doktorand torbjorn.schmidt@littvet.su.se
Stam, Per Huvudredaktör per.stam@su.se 08‑162619
Strindmar Norström, Emma Doktorand emma.strindmar.norstrom@littvet.su.se
Sundin, Vera Doktorand vera.sundin@littvet.su.se
Thörnell, Anna Doktorand anna.thornell@littvet.su.se 08‑161926
Trygger, Håkan Doktorand hakan.trygger@littvet.su.se
Wahlberg, Andreas Doktorand litteraturvetenskap andreas.wahlberg@littvet.su.se 08‑6747243
Wahlström, Maria Lektor maria.wahlstrom@littvet.su.se 08‑6747326
Welge, Jobst Professor jobst.welge@littvet.su.se 08‑6747431
Westin, Boel Professor boel.westin@littvet.su.se 08‑161974
Wickberg Månsson, Adam Forskare adam.wickberg-mansson@littvet.su.se 08‑163525
Wiktorsson, Per Anders Universitetslektor per.anders.wiktorsson@littvet.su.se 08‑164370
Wistisen, Lydia Forskare lydia.wistisen@littvet.su.se
Öhrn, Magnus Universitetslektor magnus.ohrn@littvet.su.se 08‑161482

Kontakt

Öppettider
Måndag-torsdag 07.30-20.00
Fredag 07.30-17.00
Lördag-söndag STÄNGT

Besöksadress
Institutionen för kultur och estetik
Frescativägen 22B-26
Stockholm

Postadress
Stockholms universitet
Institutionen för kultur och estetik
106 91 Stockholm

Fakturaadress
Stockholms universitet
Postbox 50741
202 70 Malmö

Referens 106

Faxnummer
08-16 14 07

Arkivfunktion
registrator.ike@su.se

Användbara kontaktuppgifter

Mitt universitet
Länk till schemamotorn Time Edit

Kultur och estetik i sociala medierKultur och estetik på Facebook Kultur och estetik på Instagram Universitetet på Linkedin Kultur och estetik på Twitter Universitetet på YouTube