Personal på teater- och dansvetenskap

  1. Du är här:
  2. Start
  3. Institutionen för kultur och estetik
  4. Om oss
  5. Kontakt
  6. Medarbetare
  7. Personal på teater- och dansvetenskap

Teater- och dansvetenskap

Namn Titel E-post/Telefon
Brinch, Rebecca Personalspecialist/PersonalavdelningenDoktorand/Teatervetenskap rebecca.brinch@su.se 08‑161335
Burger, Franziska Gästdoktorand franziska.burger@teater.su.se
Bystedt, Britt-Marie Doktorand brby2520@student.su.se
Campbell, Alyson Gästforskare alyson.campbell@teater.su.se
Damkjaer, Camilla Forskarassistent Camilla.Damkjaer@teater.su.se 08‑6747482
Dotlacilová, Petra Doktorand petra.dotlacilova@teater.su.se 08‑6747482
Edlund Westerling, Karl Doktorand kalle.westerling@teater.su.se
Eklund, Jonas Doktorand jonas.eklund@teater.su.se 08‑6747492
Gindt, Dirk Universitetslektor dirk.gindt@teater.su.se 08‑6747098
Gullstam, Maria Doktorand maria.gullstam@teater.su.se
Hammergren, Lena Professor Lena.Hammergren@teater.su.se 08‑6747487
Heed, Sven Åke Professor e.m. Sven.Heed@teater.su.se
Helander, Karin VicerektorProfessor karin.helander@su.se 08‑161434
Hoogland, Rikard FD, Universitetslektor rikard.hoogland@teater.su.se 08‑6747488
Johansson, Birgitta Doktorand birgitta.johansson@teater.su.se 08‑6747492
Karlsson, Johanna Studievägledare johanna.karlsson@teater.su.se 08‑6747084
Lidén, Ellinor Kursadministratör, doktorand, lärare, utbildningsadministratör ellinor.liden@barnkultur.su.se 08‑161335
Lindgren, Ulrika Doktorand ulrika.lindgren@teater.su.se
Lion, Katarina Timlärare Katarina.Lion@teater.su.se
Marko, Leo Doktorand leo.marko@teater.su.se
Mattsson, Erik Forskare erik.mattsson@teater.su.se 08‑6747492
Mendes, Jan-Therese Gästdoktorand jan.mendes@teater.su.se
Ohlsson, Héléne Doktorand helene.ohlsson@teater.su.se 08‑161545
Pursiainen Rosenberg, Tiina Professor tiina.rosenberg@teater.su.se 08‑6747489
Redbark Wallander, Ingrid Doktorand ingrid.redbarkwallander@teater.su.se 08‑161281
Rothmund, Irene Velten Doktorand irene.velten.rothmund@teater.su.se
Sauter, Willmar Professor emeritus Willmar.Sauter@teater.su.se 08‑6747480
Sigfridsson, Barbro FD, Universitetslektor barbro.sigfridsson@teater.su.se 08‑6747491
Skjoldager-Nielsen, Kim Doktorand kim.skjoldager-nielsen@teater.su.se 08‑6747492
Skjoldager-Nielsen, Daria Magdalena Doktorand daria.kubiak@teater.su.se 08‑161545
Svens, Christina Universitetslektor christina.svens@teater.su.se
Tatlow, Mark Forskare mark.tatlow@teater.su.se
Tessing Schneider, Magnus Forskare magnus.tessing.schneider@teater.su.se 08‑6747483
Wagner, Meike Professor meike.wagner@teater.su.se 08‑164190