Personal

Thomas Ahron

Thomas Ahron

Samordningsansvarig
E-post: Thomas.Ahron@su.se
Telefon: 0704-22 15 13

Louise Ankarås

Louise Ankarås

Teckenspråkstolk
E-post: Louise.Ankaras@su.se
Telefon: 0704-22 15 03

Anna Carlqvist

Anna Carlqvist

Teckenspråkstolk, lärare och webbredaktör
E-post: Anna.Carlqvist@su.se
Telefon: 0704-22 15 01

Eva-Lena Carlson

Eva-Lena Carlson

Teckenspråkstolk, samordnare
E-post: Eva-Lena.Carlson@su.se
Telefon: 0704-22 15 15

Niclas Ceder

Niclas Ceder

Skrivtolk
E-post: Niclas.Ceder@su.se
Telefon: 072-1482169

Carina Christersdotter

Carina Christersdotter

Ekonomiadministratör
E-post: Carina.Christersdotter@su.se
Telefon: 0704-22 15 11

Ann-Sofi Edwall

Ann-Sofi Edwall

Teckenspråkstolk
E-post: Ann-Sofi.Edwall@su.se
Telefon: 0704-22 15 05

Titti Flodin

Titti Flodin

Teckenspråkstolk, skyddsombud
E-post: Titti.Flodin@su.se
Telefon: 0704-22 15 17

Stockholms universitets logotyp

Anneli Gustafsson

Teckenspråkstolk
anneli.gustafsson@su.se
070 462 14 21

Stockholms universitets logotyp

Sara Högblom

Teckenspråkstolk, samordnare
E-post: Sara.Hogblom@su.se
Telefon: 070-462 14 22

Linnéa Kruus

Linnéa Kruus

Teckenspråkstolk
E-post: Linnea.Kruus@su.se
Telefon: 070-422 15 07

Åsa-Jeanette Larsson

Åsa-Jeanette Larsson

Teckenspråkstolk
E-post: Asa-Jeanette.Larsson@su.se
Telefon: 0704-22 15 08

Annika Lindberg

Annika Lindberg

Teckenspråkstolk
E-post: Annika.Lindberg@su.se
Telefon: 0704-22 15 09

Qina Lindberg

Qina Lindberg

Teckenspråkstolk
E-post: Qina.Lindberg@su.se
Telefon: 0704-22 15 10

Thomas Pirander

Thomas Pirander

Teckenspråkstolk, miljörepresentant
E-post: Thomas.Pirander@su.se
Telefon: 073-7078704

Tord Rådahl

Tord Rådahl

Sektionsschef
E-post: Tord.Radahl@su.se
Telefon: 0704-22 15 00

Marie Sikström

Marie Sikström

Teckenspråkstolk
marie.sikstrom@su.se
070 462 14 25

Anette Skarborn

Anette Skarborn

Samordnare
E-post: Anette.Skarborn@su.se
Telefon: 0704-22 15 04

Malin Tesfazion

Malin Tesfazion

Teckenspråkstolk och lärare
malin.tesfazion@su.se
070 462 14 26

Stockholms universitets logotyp

Oskar Thorin

Skrivtolk
E-post: Oskar.Thorin@su.se
Telefon: 072-1482168

Ika Wahlström

Ika Wahlström

Teckenspråkstolk
E-post: Ulrika.Wahlstrom@su.se
Telefon: 0704-22 15 02

Mats Yngve

Mats Yngve

Teckenspråkstolk
E-post: Mats.Yngve@su.se
Telefon: 0704-22 15 12

Sara Åström

Sara Åström

Teckenspråkstolk
E-post: Sara.Astrom@su.se
Telefon: 0704-22 15 14

KONTAKT

Besöksadress:
Rum 166-170 i Studenthuset
Frescati, Stockholm

Postadress:
Stockholms universitet
Sektionen för utbildningstolkning
106 91 Stockholm

Fakturaadress:
Stockholms universitet
Postbox 50741
202 70 Malmö

I fakturans referensfält anges 670

Organisationsnummer
202100-3062

Sektionschef
Tord Rådahl
Telefon: 070 422 15 00
E-post: Tord.Radahl@su.se

Samordningen
E-post: Tolksamordning@su.se
Telefon (även SMS): 070-422 15 18
Rum: 168 i studenthuset

Samordningens öppettider

Ordinarie öppettider:

Måndag - torsdag: 7.00 - 18.00
Fredag: 7.00 - 17.00