Personal

Thomas Ahron

Thomas Ahron

Samordningsansvarig
E-post: thomas.ahron@su.se
Telefon: 070-422 15 13

Louise Ankarås

Louise Ankarås

Teckenspråkstolk
E-post: louise.ankaras@su.se
Telefon: 070-422 15 03

Anna Carlqvist

Anna Carlqvist

Teckenspråkstolk, lärare och webbredaktör
E-post: anna.carlqvist@su.se
Telefon: 070-422 15 01

Eva-Lena Carlson

Eva-Lena Carlson

Teckenspråkstolk och samordnare
E-post: eva-lena.carlson@su.se
Telefon: 070-422 15 15

Niclas Ceder

Niclas Ceder

Skrivtolk
E-post: niclas.ceder@su.se
Telefon: 072-148 21 69

Carina Christersdotter

Carina Christersdotter

Ekonomiadministratör
E-post: carina.christersdotter@su.se
Telefon: 070-422 15 11

Ann-Sofi Edwall

Ann-Sofi Edwall

Teckenspråkstolk
E-post: ann-sofi.edwall@su.se
Telefon: 070-422 15 05

Titti Flodin

Titti Flodin

Teckenspråkstolk och skyddsombud
E-post: titti.flodin@su.se
Telefon: 070-422 15 17

Stockholms universitets logotyp

Anneli Gustafsson

Teckenspråkstolk
E-post: anneli.gustafsson@su.se
Telefon: 070-462 14 21

Stockholms universitets logotyp

Cecilia Ramel Homann

Teckenspråkstolk
E-post: cecilia.homann@su.se
telefon: 070-183 71 61

Stockholms universitets logotyp

Sara Högblom

Teckenspråkstolk och samordnare
E-post: sara.hogblom@su.se
Telefon: 070-462 14 22

Stockholms universitets logotyp

Jessica Karlsson

Samordnare
E-post: jessica.karlsson@su.se
telefon: 072-143 23 45

Åsa-Jeanette Larsson

Åsa-Jeanette Larsson

Teckenspråkstolk
E-post: asa-jeanette.larsson@su.se
Telefon: 070-422 15 08

Annika Lindberg

Annika Lindberg

Teckenspråkstolk
E-post: annika.lindberg@su.se
Telefon: 070-422 15 09

Qina Lindberg

Qina Lindberg

Teckenspråkstolk
E-post: qina.lindberg@su.se
Telefon: 070-422 15 10

Thomas Pirander

Thomas Pirander

Teckenspråkstolk och miljörepresentant
E-post: thomas.pirander@su.se
Telefon: 073-707 87 04

Tord Rådahl

Tord Rådahl

Sektionsschef
E-post: tord.radahl@su.se
Telefon: 070-422 15 00

Linnéa Kruus

Linnéa Sandman Kruus

Teckenspråkstolk och webbredaktör
E-post: linnea.kruus@su.se
Telefon: 070-422 15 07

Marie Sikström

Marie Sikström

Teckenspråkstolk
E-post: marie.sikstrom@su.se
Telefon: 070-462 14 25

Anette Skarborn

Anette Skarborn

Samordnare
E-post: anette.skarborn@su.se
Telefon: 070-422 15 04

Malin Tesfazion

Malin Tesfazion

Teckenspråkstolk och lärare
E-post: malin.tesfazion@su.se
Telefon: 070 462 14 26

Stockholms universitets logotyp

Oskar Thorin

Skrivtolk
E-post: oskar.thorin@su.se
Telefon: 072-148 21 68

Ika Wahlström

Ika Wahlström

Teckenspråkstolk
E-post: ulrika.wahlstrom@su.se
Telefon: 070-422 15 02

Mats Yngve

Mats Yngve

Teckenspråkstolk och samordnare
E-post: mats.yngve@su.se
Telefon: 070-422 15 12

Sara Åström

Sara Åström

Teckenspråkstolk
E-post: sara.astrom@su.se
Telefon: 070-422 15 14

KONTAKT

Besöksadress:
Rum 166-170 i Studenthuset
Frescati, Stockholm

Postadress:
Stockholms universitet
Sektionen för utbildningstolkning
106 91 Stockholm

Fakturaadress:
Stockholms universitet
Postbox 50741
202 70 Malmö

I fakturans referensfält anges 670

Organisationsnummer
202100-3062

Sektionschef
Tord Rådahl
E-post: tord.radahl@su.se
Telefon: 070-422 15 00

Samordningen
E-post: tolksamordning@su.se
Telefon (även SMS): 070-422 15 18
Rum: 168 i studenthuset

Samordningens öppettider
Ordinarie öppettider är vardagar:
Måndag - torsdag: 7.00 - 18.00
Fredag: 7.00 - 17.00
Samordningen är stängd helgdagar.