Forskningsgrupper

  1. Du är här:
  2. Start
  3. Institutionen för de humanistiska och samhällsvetenskapliga ämnenas didaktik
  4. Forskning
  5. Forskningsgrupper
  6. Forskningsgrupp: Begreppsbildning i geografi, miljö och samhällsvetenskapliga ämnen

Forskningsgrupp: Begreppsbildning i geografi, miljö och samhällsvetenskapliga ämnen

Vänligen fyll i formuläret nedan

Kontakta redaktör

Captcha

För att vara säker på att denna funktion inte missbrukas ber vi att du identifierar dig genom att använda captcha-funktionen nedan.

Tillbaka till artikeln


Professor, religionsdidaktik
Jenny Berglund
jenny.berglund@hsd.su.se

Professor, praktikutvecklande ämnesdidaktisk forskning
Inger Eriksson
inger.eriksson@hsd.su.se

Professor, estetiska ämnens didaktik
Anja Kraus
anja.kraus@hsd.su.se

Professor, ämnesdidaktik inriktning samhällsvetenskap
Cecilia Lundholm
cecilia.lundholm@hsd.su.se

Professor, ämnesdidaktik
Maria Olson
maria.olson@hsd.su.se

Professor, ämnesdidaktik inriktning religion
Geir Skeie
geir.skeie@hsd.su.se

Professor, drama med didaktisk inriktning
Eva Österlind
eva.osterlind@hsd.su.se


Ordförande, forskningsberedningen
Jenny Berglund
jenny.berglund@hsd.su.se

Studierektor, forskarutbildning
Kristina Lanå
kristina.lana@hsd.su.se

SÖK I DIVA

Sök i DiVA