Sommaren 2021

Här hittar du information om öppettider och kontaktinformation under sommaren 2021.

 

Sommaröppettider kursadministratörer:

Vecka 27-31 (5 juli - 2 augusti): mejl besvaras med viss fördröjning. Akuta ärenden hänvisas till prefekt enligt lista nedan.

Under v. 30 är kursadministratör Anna Smith tillgänglig på anna.smith@socarb.su.se

Telefontider öppnar igen 10 augusti. Måndag, tisdag och torsdag kl 13.30-14.30.

Mottagningen kommer att ske som zoom-möten första delen av terminen. Mottagningstiderna väntas återgå till att vara på plats måndag, tisdag och torsdag senare under terminen, beroende på smittskyddsläget och rekommendationer.

 

 

Sommaröppettider studievägledningen

Studievägledningens telefontider kommer att vara stängd under veckorna 27-31, dvs sista telefontiden innan sommaruppehåll är den 1/7 sedan har vi stängt fram till 9/8 då ni är välkomna att ringa igen.
 
Under sommarperioden, veckorna 27-31, kommer studievägledningens e-post studievagledare@socarb.su.se besvaras i begränsad omfattning och med viss fördröjning.  
 
Studieadministrationen kommer att delvis finnas på plats under veckorna 30 och 31 och kan i viss uträckning hjälpa till med att svara på frågor från dig som redan är student vid institutionen. Veckorna 30-31 når du Anna Smith på anna.smith@socarb.su.se och vecka 31 når du även Ingeborg Hasselgren (ingeborg.hasselgren@socarb.su.se)  och Sandra Daum (sandra.daum@socarb.su.se).
 
Under vecka 29 hänvisas akuta ärenden till administrativ chef, Ulrika Engström, ulrika.engstrom@socarb.su.se.

 

 
För ärenden gällande behörighet till och antagning till socionomprogram, masterprogram eller fristående kurs

Kontakta Antagningsenheten vid Stockholms universitet.
Kontaktuppgifter finner du på https://www.su.se/utbildning/anm%C3%A4lan-och-antagning/beh%C3%B6righet-urval-och-antagningsstatistik/kontakt-1.456687

 

 

Jourhavande prefekt sommaren 2021

Vecka 25
21 – 27/6  
Stefan Wiklund stefan.wiklund@socarb.su.se
Vecka 26
 28/6 – 4/7  
Stefan Wiklund stefan.wiklund@socarb.su.se
Vecka 27
5/7 – 11/7  
Hugo Stranz hugo.stranz@socarb.su.se
Vecka 28
12 – 18/7 
Torbjörn Bildtgård torbjorn.bildtgard@socarb.su.se

Vecka 29
19 – 25/7

Ulrika Engström ulrika.engstrom@socarb.su.se
Vecka 30
26/7 – 1/8 
Ulrika Engström ulrika.engstrom@socarb.su.se
Vecka 31
2/8 – 8/8  
Emelie Shanks emelie.shanks@socarb.su.se
Vecka 32
9 – 15/8 
Stefan Wiklund stefan.wiklund@socarb.su.se
Vecka 33
16 - 22/8
Stefan Wiklund stefan.wiklund@socarb.su.se