All personal

All personal

Namn Titel E-post/Telefon
Ala-Poikela, Virpi Doktorand virpi.ala-poikela@finska.su.se
Anastasiu, Judit Byrådirektör Judith.Anastasiu@tyska.su.se
Andersson, Hans Doktorand hans.andersson@slav.su.se 08‑161342
Anglickiene, Laimute Professor laimute.anglickiene@balt.su.se
Baumann, Julia Doktorand julia.baumann@tyska.su.se 08‑163501
Becker, Christine Universitetslektor christine.becker@tyska.su.se 08‑163519
Bernar, Alla Universitetsadjunkt alla.bernar@slav.su.se
Bily, Milan Professor emeritus i slaviska språk milan.bily@slav.su.se
Bissinger, Frederik Heinrich Doktorand frederik.bissinger@balt.su.se 08‑6747137
Bodin, Per Arne Professor emeritus i slaviska språk med litterär inriktning per-arne.bodin@slav.su.se 08‑164386
Bohlin, Henrike Carolin Doktorand henrike.bohlin@tyska.su.se 08‑163502
Bolin, Peter Timlärare peter.bolin@nederlandska.su.se
Bukelskyte-Cepele, Kristina Doktorand Kristina.Bukelskyte.Cepele@balt.su.se 08‑163337
Callenholm, Anna FD, Studierektor Anna.Callenholm@tyska.su.se 08‑163514
Christensen, Henrik Doktorand henrik.christensen@slav.su.se 08‑163413
De Ridder, Reglindis Postdoc reglindis.deridder@nederlandska.su.se
de Smit, Merlijn Universitetsadjunkt merlijn.de.smit@finska.su.se
Dilworth, Cecilia Doktorand cecilia.dilworth@slav.su.se 08‑163342
Dobrovolskij, Dmitrij Gästprofessor dmitrij.dobrovolskij@slav.su.se
Dufwa, Fredrik Assistent fredrik.dufwa@slav.su.se 08‑163332
Elmén, Ann-Cathrine Ekonomi- och personalhandläggare ann-cathrine.elmen@su.se 08‑163517
Elmerot, Irene Doktorand irene.elmerot@slav.su.se
Elsner, Sylvi Universitetslektor sylvi.elsner@tyska.su.se
Engqvist, Maria Amanuens maria.engqvist@slav.su.se
Eriksson, Sara FMDoktorand sara.eriksson@tyska.su.se
Galatsky, Natalia Doktorand natalia.galatsky@slav.su.se
Gesche, Janina Docent janina.gesche@slav.su.se 08‑163327
Gille West, Torun Adm. chef Torun.Gille@tyska.su.se 08‑163518
Grelz, Karin Samverkanskoordinator karin.grelz@su.se 08‑12076501
Gronska-Turunen, Joanna Gästdoktorand Joanna.Gronska.Turunen@finska.su.se
Grönstrand, Heidi Universitetslektor heidi.gronstrand@finska.su.se 08‑162109
Hedin, Tora Prefekt tora.hedin@slav.su.se 08‑164383
Heikkilä, Riina Timlärare Riina.Heikkila@finska.su.se
Herrmann, Elisabeth Professor i tyska med inriktning litteratur- och kulturvetenskap Elisabeth.Herrmann@tyska.su.se
Hinz Cornelli, Hannah Doktorand, Amanuens hannah.hinz@littvet.su.se 08‑164506
Hofstätter, Antonia Universitetslektor antonia.hofstaetter@tyska.su.se 08‑163519
Hron, Irina Postdoc Irina.Hron@tyska.su.se
Hultin Morger, Fabia Doktorand fabia.morger@tyska.su.se
Huss, Markus Bitr. lektor markus.huss@tyska.su.se 08‑163506
Ingbrant, Renata Universitetslektor renata.ingbrant@slav.su.se 08‑163329
Jensen, Peter Alberg Professor emeritus i slaviska språk, särskilt ryska språket och litteraturen peter.alberg.jensen@slav.su.se
Johansson, Annika Universitetslektor annika.johansson@nederlandska.su.se 08‑163507
Johansson, Petra Lärare, Doktorand pjo@slav.su.se
Kalnins, Aigars Doktorand aigars.kalnins@balt.su.se 08‑163337
Kemppainen, Teijo Praktikant teijo.kemppainen@finska.su.se
Korobenko, Larysa Doktorand larisa.korobenko@slav.su.se
Lainio, Jarmo Professor i finska jarmo.lainio@finska.su.se 08‑162912
Landén, Barbro Universitetslektor Barbro.Landen@tyska.su.se 08‑163504
Larsson, Jenny Professor jenny.larsson@balt.su.se 08‑164385
Ljunggren, Anna Professor i ryska anna.ljunggren@slav.su.se 08‑164381
Lundman, Zhanna Lektor, utländsk zjanna.lundman.zadorozjnaja@slav.su.se
Lunnevuori, Laura Administratör laura.lunnevuori@finska.su.se
Löflund, Emma-Lina Doktorand emma-lina.loflund@slav.su.se 08‑163331
Löfstrand, Elisabeth Docent elisabeth.lofstrand@slav.su.se 08‑163342
Maier, Saskia DAAD-assistent saskia.maier@tyska.su.se 08‑163508
Malaxos, Irina Doktorand irina.malaxos@slav.su.se 08‑161342
Mammitzsch, Anna Doktorand anna.mammitzsch@tyska.su.se
Meixner, Andrea DAAD-lektor andrea.meixner@tyska.su.se 08‑163503
Mendoza Åsberg, Lisa Doktorand lisa.mendoza.asberg@slav.su.se 08‑163412
Merkel, Caroline Biträdande lektor caroline.merkel@tyska.su.se 08‑163516
Mollema, Anke Amanuens anke.mollema@nederlandska.su.se
Murafa, Julia Gästforskare julia.murafa@slav.su.se
Neuger, Leonard Professor emeritus i polska språket och litteraturen leonard.neuger@slav.su.se
Nilsson, Barbro Professor emerita barbro.nilsson@slav.su.se
Oja, Outi Katariina Universitetslektor outi.oja@finska.su.se 08‑164212
Olofsson, Kerstin Fil.dr, lärare Kerstin.Olofsson@slav.su.se
Pereswetoff-Morath, Alexander Forskare alexander.pereswetoff-morath@slav.su.se
Persson, Gudrun Docent gudrun.persson@slav.su.se
Pesonen, Sari Universitetsadjunkt Sari.Pesonen@finska.su.se 08‑163622
Piispanen, Peter Tekn. Dr., Doktorand peter.piispanen@finska.su.se
Pöppel, Ludmila Professor ludmila.poppel@slav.su.se 08‑161221
Radzeviciene, Sigute Professor sigute.radzeviciene@balt.su.se
Renard, Fredrik Doktorand Fredrik.Renard@tyska.su.se
Ringblom, Natalia Fil.dr, lärare natasha.ringblom@slav.su.se 08‑163413
Samuelsson, Thomas Doktorand thomas.samuelsson@slav.su.se
Savola, Kristiina Doktorand kristiina.savola@finska.su.se 08‑163339
Scholtmeijer, Catharina Louisa Praktikant richtje.scholtmeijer@nederlandska.su.se
Schustereder, Kerstin Adjunkt kerstin.schustereder@tyska.su.se
Seiler Brylla, Charlotta Professor i tyska charlotta.brylla@tyska.su.se 08‑163520
Sjökvist, Lidia Doktorand lidia.sjokvist@slav.su.se
Stiessová, Helena Timlärare helena.stiessova@slav.su.se
Suomalainen, Piia Studieadministratör piia.suomalainen@finska.su.se 08‑164028
Teodorowicz-Hellman, Ewa Professor emerita i polska ewa.teodorowicz-hellman@slav.su.se 08‑163327
Thal, Jonas Timlärare jonas.thal@slav.su.se
Tienken, Susanne Universitetslektor, Docent Susanne.Tienken@tyska.su.se 08‑163515
Tordengren, Elena Studievägledare elena.tordengren@slav.su.se 08‑163340
Vanags, Peteris Professor i baltiska språk peteris.vanags@balt.su.se 08‑162507
van der Schaaf, Ammy Studieadministratör ammy.vanderschaaf@su.se 08‑163505
Van Meerbergen, Sara Universitetslektor sara.vanmeerbergen@su.se 08‑163303
Witt, Susanna Universitetslektor sanna.witt@slav.su.se
Wojahn, Daniel Vik. universitetslektor daniel.wojahn@tyska.su.se
Vukelic, Natasa Doktorand natasa.vukelic@tyska.su.se
Vuorsola, Lasse Doktorand lasse.vuorsola@finska.su.se 08‑163339
Wåghäll Nivre, Elisabeth Vicerektor, Professor Elisabeth.Waghall.Nivre@tyska.su.se 08‑161488
Yamazaki, Yoko Postdoc Yoko.Yamazaki@balt.su.se 08‑6747137
Zadencka, Maria Professor i polska språket och litteraturen maria.zadencka@slav.su.se 08‑164384
Zalkalns, Lilita UniversitetslektorFD lilita.zalkalns@balt.su.se 08‑164609
Zatorska-Rosén, Joanna Doktorand joanna.zatorska@slav.su.se 08‑163331
Zimmermann Bjersby, Åke mångsysslare ake.zimmermann@slav.su.se 08‑163332
Zorikhina Nilsson, Nadezjda Professor i slaviska språk med inriktning på modern ryska nadezjda.zorikhina@slav.su.se 08‑164975
Ågren, Mattias Fil.dr, universitetsadjunkt mattias.agren@slav.su.se