Språkstudions medarbetare 2019 Foto: Roland Fredriksson

 

Föreståndare

Christine Ericsdotter Nordgren
Verksamhetsansvar, ljud-, text- och bildteknik, pedagogisk utveckling
christine.ericsdotter@sprakstudion.su.se
08 - 16 35 40

Dator-, system-, och medieteknik

Henrik Nordgren
Dator- och nätverksansvar, programmering, ljud- och bildteknik
henrik.nordgren@sprakstudion.su.se
08 - 16 35 42​

Administration/Expedition

Oscar Lindqvist
Lokaler, tekniksupport, webbredigering, service
oscar.lindqvist@sprakstudion.su.se
08 - 16 35 40

Yujin Kim
Projektadministration, bokning, schemaläggning, webbredigering, service
yujin.kim@sprakstudion.su.se
08 - 16 35 40

Anna Scaramellini
Amanuens, service
anna.scaramellini@sprakstudion.su.se
08 - 16 35 40

Therese Landh
Amanuens, service
therese.landh@sprakstudion.su.se
08 - 16 35 40

Gustav Löfgren
Service, studieteknik
gustav.lofgren@sprakstudion.su.se
08 - 16 35 40

Tomas Brännmark
Administratör
08 - 16 35 40