Personal vid Sektionen för utbildningstolkning

  1. Du är här:
  2. Start
  3. Stockholms universitet
  4. Utbildning
  5. Studera med funktionsnedsättning
  6. Utbildningstolkning
  7. Personal vid Sektionen för utbildningstolkning
Profilbild Thomas Ahron

Thomas Ahron

Gruppledare och tolksamordnare
E-post: thomas.ahron@su.se
Telefon: 070-422 15 13

Profilbild Louise Ankarås

Louise Ankarås

Teckenspråkstolk
E-post: louise.ankaras@su.se
Telefon: 070-422 15 03

Profilbild Anna Carlqvist

Anna Carlqvist

Teckenspråkstolk och tolklärare
E-post: anna.carlqvist@su.se
Telefon: 070-422 15 01

Profilbild Eva-Lena Carlson

Eva-Lena Carlson

Teckenspråkstolk och tolksamordnare
E-post: eva-lena.carlson@su.se
Telefon: 070-422 15 15

 

Niclas Ceder

Niclas Ceder

Skrivtolk
E-post: niclas.ceder@su.se
Telefon: 072-148 21 69

Carina Christersdotter

Carina Christersdotter

Ekonomiadministratör
E-post: carina.christersdotter@su.se
Telefon: 070-422 15 11

Profilbild Ann-Sofi Edwall

Ann-Sofi Edwall

Teckenspråkstolk
E-post: ann-sofi.edwall@su.se
Telefon: 070-422 15 05

Titti Flodin

Titti Flodin

Teckenspråkstolk och skyddsombud
E-post: titti.flodin@su.se
Telefon: 070-422 15 17

Profilbld på Anneli Gustafsson

Anneli Gustafsson

Teckenspråkstolk
E-post: anneli.gustafsson@su.se
Telefon: 070-462 14 21

Bild på personen saknas

Sara Högblom

Teckenspråkstolk och tolksamordnare
E-post: sara.hogblom@su.se
Telefon: 070-462 14 22

Profilbild på Jessica Karlsson

Jessica Karlsson

Tolksamordnare
E-post: jessica.karlsson@su.se
Telefon: 072-143 23 45

Profilbild på Åsa-Jeanette Larsson

Åsa-Jeanette Larsson

Teckenspråkstolk
E-post: asa-jeanette.larsson@su.se
Telefon: 070-422 15 08

Profilbild på Annika Lindberg

Annika Lindberg

Teckenspråkstolk
E-post: annika.lindberg@su.se
Telefon: 070-422 15 09

Profilbild på Qina Lindberg

Qina Lindberg

Teckenspråkstolk
E-post: qina.lindberg@su.se
Telefon: 070-422 15 10

Profilbild på Anette Nordin Skarborn

Anette Nordin Skarborn

Tolksamordnare
E-post: anette.skarborn@su.se
Telefon: 070-422 15 04

Profilbild på Thomas Pirander

Thomas Pirander

Teckenspråkstolk och miljörepresentant
E-post: thomas.pirander@su.se
Telefon: 073-707 87 04

Profilbild på Cecilia Ramel Homann

Cecilia Ramel Homann

Teckenspråkstolk
E-post: cecilia.homann@su.se
Telefon: 070-183 71 61

Profilbild på Tord Rådahl

Tord Rådahl

Sektionsschef
E-post: tord.radahl@su.se
Telefon: 070-422 15 00

Profilbild på Linnéa Sandman Kruus

Linnéa Sandman Kruus

Teckenspråkstolk och webbredaktör
E-post: linnea.kruus@su.se
Telefon: 070-422 15 07

Profilbild på Marie Sikström

Marie Sikström

Teckenspråkstolk
E-post: marie.sikstrom@su.se
Telefon: 070-462 14 25

Profilbild på Oskar Thorin

Oskar Thorin

Skrivtolk
E-post: oskar.thorin@su.se
Telefon: 072-148 21 68

Profilbild på Ika Wahlström

Ika Wahlström

Teckenspråkstolk
E-post: ulrika.wahlstrom@su.se
Telefon: 070-422 15 02

Profilbild på Mats Yngve

Mats Yngve

Teckenspråkstolk och tolksamordnare
E-post: mats.yngve@su.se
Telefon: 070-422 15 12

Profilbild på Sara Åström

Sara Åström

Teckenspråkstolk
E-post: sara.astrom@su.se
Telefon: 070-422 15 14

KONTAKT

Tolksamordningen
E-post: tolksamordning@su.se
Telefon/SMS: 070-422 15 18

Sektionschef Tord Rådahl
E-post: tord.radahl@su.se
Telefon/SMS: 070-422 15 00

Samordningens öppettider
Ordinarie öppettider är vardagar:
Måndag - torsdag: 7.00 - 18.00
Fredag: 7.00 - 17.00
Samordningen är stängd helgdagar.

Besöksadress:
Studenthuset Beta, rum 168