Personal på avdelningen för tyska

Kontaktuppgifter till personal på avdelningen för tyska

Namn Titel E-post/Telefon
Anastasiu, Judit Byrådirektör Judith.Anastasiu@tyska.su.se
Baumann, Julia Doktorand julia.baumann@tyska.su.se 08‑163501
Becker, Christine Universitetslektor christine.becker@tyska.su.se 08‑163519
Bohlin, Henrike Carolin Doktorand henrike.bohlin@tyska.su.se 08‑163502
Callenholm, Anna FD, Studierektor Anna.Callenholm@tyska.su.se 08‑163514
Elsner, Sylvi Universitetslektor sylvi.elsner@tyska.su.se
Eriksson, Sara FMDoktorand sara.eriksson@tyska.su.se
Gille West, Torun Adm. chef Torun.Gille@tyska.su.se 08‑163518
Herrmann, Elisabeth Professor i tyska med inriktning litteratur- och kulturvetenskap Elisabeth.Herrmann@tyska.su.se
Hinz Cornelli, Hannah Doktorand, Amanuens hannah.hinz@littvet.su.se 08‑164506
Hofstätter, Antonia Universitetslektor antonia.hofstaetter@tyska.su.se 08‑163519
Hron, Irina Postdoc Irina.Hron@tyska.su.se
Hultin Morger, Fabia Doktorand fabia.morger@tyska.su.se
Huss, Markus Bitr. lektor markus.huss@tyska.su.se 08‑163506
Landén, Barbro Universitetslektor Barbro.Landen@tyska.su.se 08‑163504
Maier, Saskia DAAD-assistent saskia.maier@tyska.su.se 08‑163508
Mammitzsch, Anna Doktorand anna.mammitzsch@tyska.su.se
Meixner, Andrea DAAD-lektor andrea.meixner@tyska.su.se 08‑163503
Merkel, Caroline Biträdande lektor caroline.merkel@tyska.su.se 08‑163516
Renard, Fredrik Doktorand Fredrik.Renard@tyska.su.se
Schustereder, Kerstin Adjunkt kerstin.schustereder@tyska.su.se
Seiler Brylla, Charlotta Professor i tyska charlotta.brylla@tyska.su.se 08‑163520
Tienken, Susanne Universitetslektor, Docent Susanne.Tienken@tyska.su.se 08‑163515
Tordengren, Elena Studievägledare elena.tordengren@slav.su.se 08‑163340
van der Schaaf, Ammy Studieadministratör ammy.vanderschaaf@su.se 08‑163505
Wojahn, Daniel Vik. universitetslektor daniel.wojahn@tyska.su.se
Vukelic, Natasa Doktorand natasa.vukelic@tyska.su.se
Wåghäll Nivre, Elisabeth Vicerektor, Professor Elisabeth.Waghall.Nivre@tyska.su.se 08‑161488